PWR-IE65W-PC-AC=
Manufacturer:
Cisco
Save: 50%
In stock
AC-DC Power Module for PoE solution, 110/220 VAC and 88-300 VDC input, 54VDC/1.2 Amp Output, DIN-Rail Mount
More Information
Part#
PWR-IE65W-PC-AC=
|---|---|
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 54 V |
| Output current | 1.2 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Network switch |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 54 V |
| Output current | 1.2 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Network switch |
| Mean time between failures (MTBF) | 2488401 h |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.24 kg |
| Width | 66 mm |
| Depth | 117 mm |
| Height | 150 mm |