PWR-IE65W-PC-AC-RF
Manufacturer:
Cisco
Save: 44%
Available to Backorder: contact for lead time
PoE AC Input Power Module for IE3000/2000 REMANUFACTURED
More Information
Part#
PWR-IE65W-PC-AC-RF
|---|---|
| Input voltage | 110 - 220 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 54 V |
| Output current | 1.2 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Network switch |
| Compatibility | Cisco IE3000/2000 |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 54 V |
| Output current | 1.2 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Network switch |
| Mean time between failures (MTBF) | 2488401 h |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66 mm |
| Depth | 117 mm |
| Height | 150 mm |