PWR-C5-600WAC-RF
Manufacturer:
Cisco
Save: 29%
Available to Backorder: contact for lead time
600W AC Config 5 Power Supply REMANUFACTURED
More Information
Part#
PWR-C5-600WAC-RF
EAN
Specification
Features
Product typePower supply
InternalYes
SafetyUL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, CCC
Mean time between failures (MTBF)1600060 h
LED indicatorsYes
Product colourBlack, Grey
Heat dissipation2047.3 BTU/h
Colour
Product colourBlack, Grey
Technical details
InternalYes
LED indicatorsYes
Height40.1 mm
CompatibilityCisco Catalyst C9200, C9200L
Heat dissipation2047.3 BTU/h
Sustainability complianceYes
Compliance certificatesCE
Network
Connectivity technologyWired
Performance
Power
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 / 60 Hz
Total power600 W
Maximum current15 A
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-40 - 70 °C
Storage relative humidity (H-H)5 - 90%
Operating temperature (T-T)-5 - 45 °C
Operating relative humidity (H-H)5 - 90%
Operating altitude0 - 3000 m
Weight & dimensions
Weight770 g
Height40.1 mm
Width101.6 mm
Depth177.8 mm