PWR-C5-125WAC=
Manufacturer:
Cisco
Save: 50%
In stock
BTU
More Information
Part#
PWR-C5-125WAC=
EAN
Specification
Features
Product typePower supply
InternalYes
SafetyUL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, CCC
LED indicatorsYes
Product colourBlack, Grey
Heat dissipation426.5 BTU/h
Harmonized System (HS) code85177900
Colour
Product colourBlack, Grey
Technical details
InternalYes
LED indicatorsYes
Height40.1 mm
CompatibilityCisco Catalyst C9200, C9200L
Heat dissipation426.5 BTU/h
Sustainability complianceYes
Compliance certificatesCE
Performance
Power
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 / 60 Hz
Total power125 W
Maximum current1.6 A
DC output voltage12 V
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-40 - 70 °C
Operating temperature (T-T)-5 - 45 °C
Operating relative humidity (H-H)5 - 90%
Operating altitude0 - 3000 m
Weight & dimensions
Weight680 g
Height40.1 mm
Width101.6 mm
Depth193 mm