PWR-C4-950WAC-R=
Manufacturer:
Cisco
Save: 33%
In stock
More Information
Part#
PWR-C4-950WAC-R=
EAN
Specification
Features
Product typePower supply
InternalYes
Mean time between failures (MTBF)2268760 h
Product colourBlack, Grey
Harmonized System (HS) code85177900
Colour
Product colourBlack, Grey
Technical details
InternalYes
CompatibilityCisco Catalyst 9500 Series
Performance
Power
AC input voltage90 - 264 V
AC input frequency47 - 63 Hz
Total power950 W
Maximum current10 A