PWR-C1-350WAC-P/2
Manufacturer:
Cisco
Save: 27%
Part#
PWR-C1-350WAC-P/2
Specification
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | No |
| Product colour | Black, Grey |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Technical details | |
| Internal | No |
| Compatibility | Catalyst 9300 |
| Package weight | 300 g |
| Network | |
| Connectivity technology | Wired |
| Performance | |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| Total power | 350 W |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |