PWR-C1-1100WAC-P=
Manufacturer:
Cisco
Save: 33%
In stock
1100W AC 80+ platinum Config 1 Power Supply Spare
More Information
Part#
PWR-C1-1100WAC-P=
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Material | Steel |
| Internal | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black, Grey |
| Certification | 80+ Platinum |
| Power protection features | Over voltage, Overload, Short circuit, Under voltage |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Technical details | |
| Material | Steel |
| Internal | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Compatibility | Cisco Catalyst 9300 Series |
| Network | |
| Connectivity technology | Wired |
| Performance | |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Total power | 1100 W |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |