CAB-AC-16A-SG-EU=
Manufacturer:
Cisco
Save: 26%
Available to Backorder: contact for lead time
EUROPE CEE 7-7/Saf-D-Grid 250VAC 16A
More Information
Part#
CAB-AC-16A-SG-EU=
EAN
Specification
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | Saf-D-Grid |
| Connector 1 | CEE7/7 |
| Cable length | 2 m |
| Features | |
| Connector 2 | Saf-D-Grid |
| Connector 1 | CEE7/7 |
| Cable length | 2 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 16 A |