C3K-PWR-750WAC-RF
Manufacturer:
Cisco
Save: 28%
Available to Backorder: contact for lead time
The 750-W and 265-W AC power supply modules are autoranging units that support input voltages between 100 and 240 VAC. The 1150-W power supply module is an autoranging unit that supports input voltages between 115 and 240 VAC. The DC power supply module has dual input feeds (A and B) and supports input voltages between 36 and 72 VDC.
More Information
Part#
C3K-PWR-750WAC-RF
|---|---|
| Product type | Power supply |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Heat dissipation | 3000 BTU/h |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| LED indicators | Yes |
| Height | 41.9 mm |
| Compatibility | Cisco Catalyst 3750-E/3560-E |
| Performance | |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Total power | 750 W |
| Maximum current | 10 - 5 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 23 - 113 °F |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 3049 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.8 kg |
| Height | 41.9 mm |
| Width | 289.6 mm |
| Depth | 152.4 mm |