A900-PWR1200-A=
Manufacturer:
Cisco
Save: 33%
Available to Backorder: contact for lead time
More Information
Part#
A900-PWR1200-A=
EAN
Specification
Features
Product typePower supply
Mean time between failures (MTBF)300000 h
LED indicatorsYes
Product colourGrey
Heat dissipation4600 BTU/h
Colour
Product colourGrey
Technical details
LED indicatorsYes
Height110 mm
CompatibilityCisco ASR 900
Heat dissipation4600 BTU/h
Performance
CompatibilityCisco ASR 900
Power
AC input voltage85 - 264 V
AC input frequency47 - 63 Hz
Total power1200 W
Weight & dimensions
Weight1.63 kg
Height110 mm
Width392 mm
Depth240 mm